NetkoLik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Net Sarhoslarının Sitesi

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Avustralyada Eğitim

YazarMesaj
-sütLü-püsqüüt-
Süper Moderator
Süper Moderator
-sütLü-püsqüüt-

Kadın
Ruh halleri : Avustralyada Eğitim Karisik
Tuttuğunuz Takım : Avustralyada Eğitim 9u915e
Admin Puanı : Avustralyada Eğitim Reputationpossscv3
Rep Gücü : 217
Rep Puanı : 2

Avustralyada Eğitim Empty
MesajKonu: Avustralyada Eğitim   Avustralyada Eğitim I_icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2009 1:00 pm

Avustralya'da eğitim sistemi beş bölümden oluşur:

1. İlk ve orta dereceli okullar
2. Yüksek öğretime hazırlık
3. ELICOS kurumları: Yabancı öğrenciler için İngilizce dil öğrenimi verir.
Ayrıca özel İngilizce dil okulları ve birçok üniversitenin kendi İngilizce dil kurumları vardır.
4. TAFE: Devletin Teknik ve Yüksek Öğrenim kurumlarıdır, ve özel sektörün işbirliği ile staj sistemli mesleki eğitimi sağlar.
5. Üniversite eğitimi.

Avustralya'da Eğitim Yılı

Avustralya'da eğitim yılı Kuzey yarımküreden farklı olarak Şubat ayında başlar. Haziran ayinda Türkiye'de eğitim yılını tamamlamış öğrencilere bu 6-7 aylık ara İngilizce bilgilerini tazelemeye iyi bir fırsat oluşturmaktadır.

Şubat ayından Aralık ayına süren eğitim yılında birçok kurs için son başvuru tarihleri Ekim ayı içerisinde yapılmaktadır.

Bazı üniversite ve meslek okulları ayrıca sömestir arasında da öğrenci alır. İngilizce dil kurslarının tarihleri esnektir, bazen aylık bile olmak üzere sık sık yeni kurs dönemleri başlar.

Avantajlar

Neden Avustralya'da eğitim?

Avustralyanın okulları, yüksekokulları ve üniversiteleri her yıl artan sayıda yabancı öğrenci kabul ediyor. Geçen yıl Avustralya'da okuyan yabancı öğrenci sayısı 130.000 den fazlaydı. Adalarda okuyan öğrencileride katarsak, bu sayı 157.000 civarında...

Avustralya eğitiminin sağladıkları:

Yüksek standartta, uluslararası tanınan diplomalar
Uygun eğitim ve yaşam masrafları (ABD ve Ingiltere'den oldukça düşüktür)
Güvenli, sıcakkanlı ve enerjik bir ortam
Geniş kapsamlı dil ve belli başlı bilim dallarında teknik, lisans ve yüksek lisans programları...
Üniversite ve yüksekokullarımız uluslararası öğrencilerimizin ihtiyaçlarına duyarlılık gösterir:

- Avustralya'da bulunan kurumlar öğrencilerinin kültürel ve dini ihtiyaçlarına duyarlıdır, ve yeni ortamlarına uyum sağlamalarında destek olurlar
- Avustralya suç ve politik huzursuzluğun en düşük düzeyde olduğu, güvenli bir ortam sağlar
- Avustralya dünyanın en uyumlu çok kültürlü toplumlarından biri olup, insanlarımız sıcakkanlı, açık fikirli ve cana yakındır
- Öğrencilerin eğitim gördükleri süre içerisinde, çalışma olanakları da vardır. Okul dönemleri boyunca haftada 20 saat, tatillerde tam gün çalışabilirler. - Öğrenciler eğitim görmeye başlar başlamaz çalışma izni kazanmış olurlar.
- Avustralya kanunları yabancı öğrencilere sunulan kursların yüksek standartta olmasını temin eder ve kurs ücretlerini garanti altında tutar. Yabancı öğrencilere yönelik kursların mutlaka onaylı ve kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Avustralya'da üstün eğitim

Avustralya üniversitelerinin, meslek okullarının ve diğer okulların en önemli özelliklerinden biri araştırma konusunda ulaşılan yüksek standart ve çeşitliliktir. Çoğu üniversitelerde görevli olan Avustralyalı araştırmacılar 1989 - 1994 yılları arasında tüm dünyada yayınlanan bilimsel araştırmalarının %2.5'uğuna imza atmışlardır. Avustralya nüfusunun sadece 19 milyon olduğunu düşünürseniz, bu çok önemli bir başarıdır.

Avustralya'da araştırmanın gücü:

- Merak uyandıran, stratejik araştırmalara odaklanma
- Önemli para miktarlarının rekabetçi bir ortamda tüm üniversitelere dağılması
- Çok çeşitli para kaynakları
- Endüstri, bilim kuruluşları ve üniversiteler arasında işbirliğine verilen önemden gelir.

Avustralyalı bilim adamları başlıca fizyoloji, tıp, kimya ve fizik dallarında olmak üzere yedi kez Nobel Ödülüne layık görülmüştür.

Avustralya'nın madencilik, zıraat, güneş enerjisi, fotonik, bioteknoloji, aviyonik ve çevre teknolojisi gibi çeşitli alanlardaki uzmanlığı ise dünyaca kabul edilmektedir.

Avustralya uluslararası öğrencilere kaliteli bir öğrenim sağlama konusunda eskiye dayanan, gelişmiş bir geleneğe sahiptir.

İşverenler Avustralya'da öğrenim görmüş kişilerde hem mükemmel İngilizce bilgisi hem de daha bağımsız ve stratejik düşünce sahibi bir karakter bulurlar. Öğrenciler öğrenimleri boyunca hocaları ile yakın bir ilişki içerisinde olup, az öğrenciye çok hoca sayısının sağladığı avantajları tadarlar.

Avustralya'da aldığınız diploma size hayatınızda o bir adım öncülüğü verecektir. Modern özellikler ve tüm teknolojik yeniliklerle donanmış kampüsler Avustralya'da okuduğunuz süreci unutulmaz bir tecrübeye dönüştürecektir.

Yolunuz açık olsun...

Avustralyada Eğitim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-