NetkoLik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Net Sarhoslarının Sitesi

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yurtdışında yabancı dil eğitimi

YazarMesaj
-sütLü-püsqüüt-
Süper Moderator
Süper Moderator
-sütLü-püsqüüt-

Kadın
Ruh halleri : Yurtdışında yabancı dil eğitimi Karisik
Tuttuğunuz Takım : Yurtdışında yabancı dil eğitimi 9u915e
Admin Puanı : Yurtdışında yabancı dil eğitimi Reputationpossscv3
Rep Gücü : 217
Rep Puanı : 2

Yurtdışında yabancı dil eğitimi Empty
MesajKonu: Yurtdışında yabancı dil eğitimi   Yurtdışında yabancı dil eğitimi I_icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2009 12:59 pm

İngilizce'yi geleneksel söylemle 'anavatanında' öğrenmek, bu dili öğrenmek isteyenlerin başlıca tercihleri arasında yer alıyor ve dil eğitimi için her yıl yaklaşık 700, 000 kişi İngiltere'ye dil öğrenmeye gidiyor.

İngiltere'nin dört bir tarafında, farklı beğeni ve ihtiyaçlara cevap verecek sayısız okul ve program seçeneği mevcut. Dil hedeflerinize İngiltere'de, dil, tarih, kültür ve doğanın farklı bileşimleri ile ulaşabilirsiniz.

George Bernard Shaw, İngiltere ve Amerika aynı dille ayrılmış iki ülkedir" der. İngilizce'nin farklı kıta ve kültürlerde şekillenen bu iki farklı şeklinde kelime, kullanım ve telaffuz farklılıkşları mevcuttur. Ana dili İngilizce olanlar için bile bu konunun sorunlu olabildiği düşünüldüğünde dil eğitiminde ülke seçimi yapılırken yurtdışında yüksek öğrenim eğitim planları dikkate alınmalıdır.

Coğrafyası ve yaşam koşulları ile İngilizce'nin yeni adreslerinden olan Kanada'da aynı zamanda, ülkenin ikinci resmi dili olan Fransızca'yı da da öğrenebilirsiniz.

Dünya üzerinde İngilizce konuşan insanların sayısı 700 milyon ile 1 milyar arasında değişmektedir, ki bu da dünya nüfusunun yaklaşık 1/5 ine tekabül etmektedir. İngilizce, bu insanların ya ana dilleri, ya ikinci dilleri ya da yabancı dilleridir.

Büyük ölçüde İngiliz İngilizcesinden etkilnemiş olan "Aussie" İngilizcesi herşeye rağmen kendine özgün ifade ve telaffuz yapısına sahiptir. Ülkede yer alan yerli dilleri de Avustralya İngilizcesinin şekillenmesine katkıda bulunmuştur. Başlangıçta göçmenlere İngilizce öğretmek için örgütlenen İngilizce eğitim sektörü zamanla gelişmiş ve Avustralya bu alanda sayılı adreslerden biri olmuştur.

İngilizce yanında Maori dilinin de resmi dil olduğu Yeni Zelanda da İngilizce, diğer bir ifadeyle 'Kiwi İngilizcesi' İngiliz İngilizcesi özellikleri taşısa da özellikle telaffuzu ve yerli dillerinden aldığı kelimeleriyle nev-i şahsına münhasırdır. Üniversiteler, teknik okullara bağlı dil okulları ve özel dil okullarında İngilizce öğrenmek mümkündür. Bugün çoğu Asya ülkelerinden olmak üzere Yeni Zelanda'da 28,000 öğrenci İngilizce eğitimi almaktadır.

Son yılların yükselen dillerinden Rusça'yı yabancılara Rusça öğretimi konusunda uzun bir geçmişi olan Rusya'da öğrenebilirsiniz. Üniversitelere yabancı öğrenci çekme çalışmaları ve beraberinde bu öğrencilere Rusça öğretme ihtiyacı ile başlayan dil öğretimi çalışmaları bugün büyük ilerleme kaydetmiştir. Üniversitelere bağlı yada özel dil okullarında yabancı dil olarak Rusça yanında, üniveriste eğitimi için hazırlık eğitimi ve çeşitli programlar mevcuttur.

Kendinizi deneyebileceğiniz bir program.
İngilizcenizi Test Edin

Yurtdışında yabancı dil eğitimi
1 sayfadaki 1 sayfası