NetkoLik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Net Sarhoslarının Sitesi

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bulgristanda üniversite - Varna Tıp Üniversitesi

YazarMesaj
-sütLü-püsqüüt-
Süper Moderator
Süper Moderator
-sütLü-püsqüüt-

Kadın
Ruh halleri : Bulgristanda üniversite - Varna Tıp Üniversitesi Karisik
Tuttuğunuz Takım : Bulgristanda üniversite - Varna Tıp Üniversitesi 9u915e
Admin Puanı : Bulgristanda üniversite - Varna Tıp Üniversitesi Reputationpossscv3
Rep Gücü : 217
Rep Puanı : 2

Bulgristanda üniversite - Varna Tıp Üniversitesi Empty
MesajKonu: Bulgristanda üniversite - Varna Tıp Üniversitesi   Bulgristanda üniversite - Varna Tıp Üniversitesi I_icon_minitimeCuma Mart 27, 2009 10:43 pm

Varna Tıp Üniversitesi

Bulgaristan'ın Kuzeydoğusu'nda Karadenizin kıyısında bulunan Varna, turizmin çok gelimiş olduğu ülkenin üçüncü büyük şehri.
Varna Tıp Üniversitesi'nin doğum tarihi 1 Ekim 1961 yılı. Kuruluşundan bugüne kadar ünniversitede toplam 8 375 Bulgaristan vatandaşı ve 45 ülkeden 977 kişi yüksek öğretim gördü.

Varna Tıp Üniversitesi toplam üç fakulteyle hizmet veriyor: Tıp fakultesi, Stomatoloji Fakultesi ve Kmu Sağlık Fakultesi. Toplam 15 Kürsüyü kapsayan Tıp Fakultesinde 246 öğretim görevlisi çaışıyor. Fakulteyi bitiren öğrenciler Mastır seviyesinde diplomalarıyla, son derece geniş uzmanlık alanlarında eğitimini devam edebiliyor.

Stomatoloji Fakultesi'nden mezun olan öğrenciler Mastır seviyesinde diploma ve Dentist mesleğini icra etme yetkisine sahip oluyor.

Kamu Sağlık fakultesi öğrencileri ise Sağlık Yonetimi bölümünde- Yüksek Lisans ve Mastır, Kamu Sağlığı Bölümünde – Mastır, Sağlık Hizmetleri Bölüünde - Yüksek Lisans diplomalarıyla mezun oluyor.

Varna Tıp Üniversitesinin Diğer ülkelerde anlaşmaları olan üniversiteler:
Solun 'Aristo' Üniversitesi, Yunanistan
Bursa Uludağ Üniversitesi, Türkiye
Ankara Gazi Üniversitesi, Türkiye
Edirne Trakya Üniveritesi, Türkiye
Üsküp Universitesi, Makedonya
Brüksel Serbest Üniversitesi, Belçika
Bezanson Franş Konte Üniversitesi, Fransa
Bergen Üniversitesi, Norveç
Maastriiht Üniveritesi, Hollanda
Hanover Tıp Üniveritesi, Almanya
Marburg Tıp Üniveritesi, Almanya
Köln Üniveritesi, Almanya
Lyublay Tıp Üniveritesi, Slovenya
Iasi Tıp Üniveritesi, Romanya
Lund Üniveritesi, İsveç
Nant Üniveritesi, Fransa
Monreal Üniveritesi, Kanada
Kişinev Üniveritesi, Moldova
Bern Inzenşpital Üniveritesi, İsviçre
28.10.2004'den itibaren Varna Tıp Üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi

Öğretim dili Bulgarcadır.

Bölümler
Varna Tıp Akademisi'nde aşağıdaki bölümler bulunmaktadır.
-Tıp
-Diş Hekimliği
-Tıp menejeri
-Sağlık Bakımı

Hazırlık Programı
Yeterli derecede Bulgarca bilmeyen öğrenciler için 8 aylık Bulgarca hazırlık kursu uygulanır.

Yurt İmkanı
Yabancı öğrenciler için kampüs içinde yurt imkanı bulunmaktadır. Aylık ücreti yaklaşık 40-70 Euro civarındadır.Odalarda telefon ve internet bağlantısı bulunmaktadır.

Yaşam Giderleri
Aylık ortalama yaşam giderleri 100-150 Euro, bir dönemlik kitap ve araç gereç giderleri yaklaşık 50 Euro civarındadır.

Başvuru İçin İhtiyacımız Olanlar?
Varna Tıp Üniversitesi'ne başvuracak öğrencilerin lisede en az 1 yıl biyoloji ve kimya derslerini görmüş olması ve bu derslerin yıl sonu not ortalamalarının en az 3 ve üzeri olması gerekmektedir.

Bulgristanda üniversite - Varna Tıp Üniversitesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-