NetkoLik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Net Sarhoslarının Sitesi

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

yanmaLısın ...

YazarMesaj
-sütLü-püsqüüt-
Süper Moderator
Süper Moderator
-sütLü-püsqüüt-

Kadın
Ruh halleri : yanmaLısın ... Karisik
Tuttuğunuz Takım : yanmaLısın ... 9u915e
Admin Puanı : yanmaLısın ... Reputationpossscv3
Rep Gücü : 217
Rep Puanı : 2

yanmaLısın ... Empty
MesajKonu: yanmaLısın ...   yanmaLısın ... I_icon_minitimePtsi Mart 16, 2009 11:52 pm

Tek qerçeğim sevdamdın
AnLamadın kaçtın
ÖyLesine sevdim inansan anLasan
Kaçarmıydın bırakırmıydın

İşte yine sendeyim..Başladığın ve bittiğin yerde..Bir sigaram var önümde..Birde mirasın, o beyaz kağıt..Neler gördüm neler diyerek mi başlamalı emim değilim..Bu dört duvar arasında şahit oldum maskeli balolarıma..Mecnun'u oynadım bazen..Çölleri aştım susayarak..Ferhat oldum elimde gürzümle..
Bir ben olamadım..Ne zaman düşse maskem kırık dökük birkaç mısra oldum bu lekesiz kağıtlara..
Yalanların arasında bir ışık gibiydi hayalin..Tek doğru, tek gerçekti o mavimsi sevdan..Şimdilerde kan çanağı o renk körü gözlerim..Ne mavisi kalmış İstanbul'un, ne yeşili..Heryer zifiri karanlık..
İlk giden değildin halbuki..Neden böylesine hazırlıksız sobelen-dim bilmiyorum..Yoo yoo..Sanırım biliyorum..Her cümlemin gizli öznesiydin sen..Virgülün ardındaki, noktanın önündeki sendin..Şimdi gittin ya..İki nokta arasında artık o küçük yüreğim..

Sen yaktın sen yıktın yüce aşkı aşkımızı
ALdattın aLdatıLdım aLdırmadın
Ben oLsaydım yaşayamazdım inan yaşayamazdım
Bu gönüL deLi deLice sevdi seni
Bu deLikanLı deLi unuturmu ortaLarda bırakıp gittiğini

Kelebek kanadına yazdığım mısralarım yok artık..Ve ne zaman bir kelebeği görsem düşer aklıma iki günlük ömrü..Üzülür, dertlenirim..Sonra kıyaslarım başlar..Sen yaktında ben yanmadın mı diyen şairin dizeleri olur ilk aklıma gelen..Sonra sevda yanığı tenimde hissederim yangınımı..Alevler içinde atar(d)ım kendimi maviliklerine..Ateş olduk sanırım artık..Ama çölde bir vaha artık sularım..
Yanıyorum..Yaralanıyorum..Delice bir sevdanın peşinden yüzdürdüğüm o sevdalı dizeler yitirdiler rotalarını..Bir şarap şişesi içinde hangi kıyılara vuracakları meçhul artık..Yok bir adın ve adresin..Ve ne bir ses var senden ne bir soluk..Unuttum desemde inanma..Sol mememin altında taşırım hala arsenik tadındaki yalnızlığımı..
Seni seninle yaşamadım biliyorum..İnan dert etmedim hiç..Ama sensizliğide alıp gittiğin günden beri alkollü artık imlam..Kanımda dolanır durur yokluğun zehri..
Gittin ya hani..O deli maviye sövdüm şuursuzca..Neden bilmiyorum..Çok kibardım kusarken hiçliğin acısını..

YanmaLısın yanmaLısın kor aLevLerde yanmaLısın
Ben sana yanarken tutuşurken güLdüğüne yanmaLısın
Bir daha arama arama sorma
Düşün bir geçmişi verdiğim değeri
İş işten geçti dudakLarım kiLitLi haLine ağLa

Her gece yanar yanar küllerimden doğarım..Her gece yine aynı melodram..Hadi..Şimdi sıra sende..Sevdanın tutamadık iki elinden..Şimdi yangınlarımız aynı..Sen yandığına üzülürsün, ben yeniden doğuşlarıma..Sen sorularını sıralarken ben yitip giderim cevaplayamadıklarımın arasında..
Az kaldı..Birazdan düşer sayfana bu yazı..Yeni attım kendimi ateşlere..Kızıllığım bundandır..
Yanıyorum..Her çıtırtı biraz daha yakıyor canımı..Yandıkça hoyratlaşıyor mısralarım..Sayfalarımın kenarından taşıyor sevdam..
İlk giden değildin halbuki..Ama hiç yanmadım böyle daha önce..Yürek mangalda kor, sensizlik..Kahretsin yanmaktan zor..
İş işten geçti belki ama ben geçemedim senden..Bu hoyrat cümlelerle bezesemde sayfamı buraya kadar saltanatım..Nasıl ilk mısra sana dairse bu son satırda yine senindir..
Sensizlik yalnızlığı taşıdı odama..Yalnızlık tanıştırdı hüzünle beni..Şimdi alev alıyor yüreğim..Bu sonradan görme hüzün,yüzünden daha tanıdık geliyor sevgili..

yanmaLısın ...
1 sayfadaki 1 sayfası